Türkiye 23 Nisan’ı kutluyor: Numan Kurtulmuş Birinci Meclis’te konuşuyor

SON DAKİKA HABERİ… Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 104. yıl dönümü olması vesilesiyle TBMM Başkanı ve beraberindekiler Anıtkabir’i ziyaret etti. 

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş başkanlığındaki heyet, üzerinde ay yıldız bulunan çelengi Atatürk’ün mozolesine bıraktı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kurtulmuş ve beraberindekiler Misak-ı Milli Kulesi’ne geçti. 

Kurtulmuş, ziyaretinin ardından Anıtkabir Özel Defteri’ni imzalayarak açıklamalarda bulundu.

“CUMHURİYETİMİZİN 2. ASRININ TÜRKİYE YÜZYILI İÇİN VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞIYORUZ”

Anıtkabir Özel Defteri’ni imzalayan TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş şu ifadeleri kullandı:

Milli irademizin simgesi TBMM’nin sizlerin önderliğinde açılışının 104. Yılında buradayız. Kuruluş kararı, milli güçleri ortak amaç noktasında toplamıştır. 104 yıl önce milletimizi bir araya getirerek diriliş destanı yazdınız. 23 Nisan’ı büyük coşkuyla topluyoruz. Milletimizden aldığımız emanetle Cumhuriyetimizin 2. Asrının Türkiye Yüzyılı için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu heyecanla milletimizi temsil etmek büyük bir onurdur. TBMM önce insan ve vatan anlayışıyla demokrasi ve cumhuriyet ilkelerine bağlı olarak kararlılıkla devam edecektir.

Devlet erkanının ziyaretinin ardından Anıtkabir vatandaşların girişine açıldı. 

BİRİNCİ MECLİS’TE KONUŞUYOR

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Anıtkabir’deki resmi geçitin ardından beraberindeki heyetle birlikte Ulus’ta bulunan Birinci Meslis’e gelerek açıklamalarda bulundu.

Kurtulmuş’un açıklamaları şu şekilde;

MECLİS’TE TÖREN DÜZENLENDİ

Numan Kurtulmuş Anıtkabir ziyaretinden önce 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile TBMM’nin açılışının 104. yıl dönümü dolayısıyla Meclis’teki Atatürk Anıtı önündeki törene katıldı. 

SAYGI DURUŞUNDA BULUNULDU

Törende, TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Atatürk Anıtı’na kırmızı ve beyaz karanfillerden oluşan çelenk bırakmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Törene, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, TBMM Başkanvekilleri Bekir Bozdağ, Gülizar Biçer Karaca, AK Parti Genel Başkanvekili Mustafa Elitaş, AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler, AK Parti Grup Başkanvekilleri Özlem Zengin, Bahadır Nahit Yenişehirlioğlu, Leyla Şahin Usta, TBMM Başkanlık Divanı üyeleri, TBMM idare amirleri, TBMM Genel Sekreteri Talip Uzun ile milletvekilleri ve TBMM idari personeli katıldı.

KAYNAK: AA, DHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x